Rusya Nakliye

HAKKIMIZDA

Rusya nakliye dendiğinde akıllara gelen sayılı kuruluşlar arasında önemli bir konuma sahip bulunan firmamız, yirmi yıldan fazla bir süredir sektörde faaliyet göstermekte, geçmişten günümüze gelişmekte olan sürekli yenilenen teknolojiyi çok yakından takip ederek sektörde hayata geçirmeye gayret etmiş, bu gayretler neticesinde Rusya’ya ihracat yapan bir çok kuruluşun tercih ettiği nakliyat şirketi olmuştur.

RUSYA TARİHÇESİ

Resmi adı Rusya Federasyonu olan ülkenin başkenti Moskova, son verilere göre 145 milyon nüfusa sahip, dini anlamda ortodoks ve katolik hristiyanlık ön plandadır. 17 milyon kilometrekarelik yüz ölçümü ile dünyanın en büyük arazisine sahip olan ülkenin resmi dili Rusça, para birimi ruble dir.

Mersin Frigo nakliye firması

Mersin Frigo

RUSYA’YA İHRACAT

Türkiye’den Rusya’ya nakliye çalışması yapan firmalar arasında önemli bir konumda yer alan şirketimiz, kurulduğu ilk günden bu yana lojistik ve taşımacılık çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir. Yakın geçmişte Rusya ile yaşanan krizin izleri yavaş yavaş silinmeye başladıkça artan lojistik taleplerine yeterli miktarda araç imkanı ve kapsamlı taşımacılık hizmetleri sunmaya devam eden firmamız, ticari eşya kapsamında olup ihracatı yapılan her türlü taşınabilir yükün Rusya şehirlerine ulaştırılmasında büyük paya sahip olup, komple tır taşıma, frigo nakliye, ağır nakliyat, grupaj, parsiyel ve proje taşımacılığı alanlarda son derece kapsamlı lojistik faaliyetlerini sürdürmektedir.

KARAYOLU DENİZYOLU NAKLİYE ÇALIŞMALARIMIZ

Kara ve denizyolu taşımacılığı alanlarında faaliyetlerini aralıksız olarak sürdüren firmamız, yapılan sevkiyatları alternatifli güzergahlar kullanarak gerçekleştirmektedir. Türkiye’den Rusya’ya ihracat ile Rusya’dan Türkiye’ye ithalat ve üçüncü ülkelere transit geçişli tüm yüklerin taşınmasında nakliye hizmetleri çalışmalarımız devam etmektedir.

Rusya’ya gönderilen her türlü yükün nakliyesi Gürcistan üzeri karayolu ile Haydarpaşa, Zonguldak ve Samsun limanlarından roro gemisi çıkışlı olarak Ukrayna üzeri ve direk Rusya limanlarına hareketle farklı yollardan gerçekleşmektedir. Ülkemizin Rusya’ya en fazla ihraç ettiği ürünlerin başında gelen yaş sebze-meyve ve gıda maddelerin taşınması soğutuculu frigo tırlar ile sağlanmakta, her türlü kuru ve paletli yükler standart ve mega dorse tırlar ile, gabari dışı ağır tonajlı yükler havuzlu ve uzamalı lowbed dorseli tırlar ile, konteyner yükleri ise kilitleri mevcut açık kasa dorseli tırlar ile taşınmaktadır.

VİZYON VE MİSYONUMUZ

Lojistik hattında çalışan nakliye firmaları arasında ilk sıralara yerleşmiş olan firmamız, Rusya’ya yapılan sevkiyatları Türk plakalı tırların yanı sıra Rus ve Gürcü plakalı tırlar ile de gerçekleştirebilmektedir. Aylık düzenli olarak dozvala temin edebilen firmamız, geçişlerde evrak beklemek gibi sıkıcı durumlar yaşamamaktadır. Ülkemizin tüm bölgelerinden Rusya ya ihraç edilen ürünler başta başkent Moskova olmak üzere özerk bölge Tataristan dahil St. Petersburg, Perm, Kazan, Rostov, Saratov, Krasnodar gibi şehirlerine CMR kapsamında sigortalı ve tır karneli olarak güvenli bir şekilde taşınmaktadır.

Rusya’dan İthal edilen kereste ve sunta gibi tüm orman ürünleri ile birçok türde ham madde yükünün taşınmasında ithalat nakliye çalışması bulunan firmamız, aynı zamanda bu yüklerin Suriye, Irak, İran ve Türk Cumhuriyetleri ülkelerine transit geçişli olarak sevk ve idare çalışmalarını prosödürlere uygun olarak gerçekleştirmektedir. Bir dönem bozulan ilişkilerimizin zaman içerisinde yeniden düzelmeye başlaması ile birlikte Türk plakalı tırlarımızla Rusya nakliye çalışmalarımız yeniden hareketlenmeye başlamıştır.

RUSYA KOMPLE VE PARSİYEL TAŞIMA

Nakliyat çalışmalarımız komple tır taşımacılığının yanı sıra, İstanbul’da bulunan depolarımızdan haftalık düzenli çıkışlarla çalışmalarını sürdürmekte olduğumuz parsiyel ve kargo yük taşımacılığı hizmetlerimizde önemli ölçüde ortaya çıkmaktadır. Rusya’ya bağlı sayılan özerk cumhuriyet konumunda ki Tataristan’a haftalık düzenli olarak parsiyel çıkışlarımız yine İstanbul Anadolu ve Avrupa yakalarında bulunan depolarımızdan sağlanmaktadır. Parsiyel yükler adreslerinden alınmak suretiyle Rusya gümrük teslimi şeklinde  tamamlanmakta, aynı zamanda gümrük işlemlerinin takibi konusunda da hizmet vermekteyiz. Bu anlamda Rusya da mevcut bulunan acentelerimiz aracılığı ile gümrük işlemleri kolaylıkla sonuçlandırılmaktadır.

Uluslararası karayolu nakliye hattında çalışan araçlarımız yüksek modelli olup, uzman sürücülerimiz kontrolünde güvenli taşıma hizmetleri vermektedir. Tüm araçlarımızda bulunan uydu takip sistemi aracılığıyla anlık konum alarak, gönderici ve alıcı firmalara araç konum bilgilendirmesi yapabilmekteyiz. Firmamız yük taşımacılığı konusundaki  tüm talepleri anında değerlendirmeye alarak en kısa sürede detaylı bilgilendirme ile en uygun taşıma navlun tekliflerini sunmaktadır.

RUSYA TARİHÇESİ

Dünya üzerinde en geniş yüz ölçümüne sahip bulunan Rusya, süper güç diye adlandırılan birkaç ülke arasında yer almakta, gerek yurt dışından ithalat, gerek yurt dışına ihracat satışlarında rekor düzeyde çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalarda önemli yer teşkil eden taşımacılık sektörü bir hayli hareketli bulunmakta, ihracat ve ithalat yük taşımaları Rus ve Türk plakalı tırla ile düzenli olarak sağlanmakta, yapılan sevkiyatlar kara ve denizyolu olmak üzere iki ayrı taşıma şekli ile neticelenmektedir.

Türkiye’den Rusya’ya parsiyel taşımacılığında teslimatlar genellikle varış şehrinde gümrük noktalarına teslim edilmek suretiyle yapılmaktadır. Firmamız Rusya’daki güçlü acentelikleri vasıtası ile hem gümrükleme hemde taşınan parsiyel yüklerin adreslere kapı teslimi yapılmasını sağlamaktadır.

HİZMET ALANLARIMIZ

İstanbul Moskova taşımacılık hattında uzun yıllarla ifade edilebilecek bir geçmişe sahip bulunan Mersin Frigo, kelimenin tam anlamıyla harika işler çıkarmaya devam etmektedir. Bir süre önce Ukrayna’dan ayrılarak Rusya’ya bağlanan Kırım’a nakliye hizmetlerimiz yine Rusya üzerinden karayolu denizyolu birlikteliği ile gerçekleşmektedir. Rusya ülkesine çalışma yapan nakliye firmaları, karayolu tır taşımacılığı, uluslararası lojistik hizmetleri, tenteli ve frigo tır nakliyat işleri, gabari dışı ağır tonajlı yük taşıma gibi birçok ulaşım şeklinde çalışmalarımız mevcuttur.

Mersin’den Rusya’nın Samara kentine ihracatı yapılan un eleme makinalarının Gürcistan üzerinden karayolu ile taşınmasını firmamız sağlamaktadır.

Etiketler:
Acil Çağrı Numaramız - 0324 232 05 50
 Mersinfrigo.com  © 2012   |   Yurt içi ve uluslar arası tüm nakliye ve lojistik işlemlerinizde kesintisiz hizmet garantisi veriyoruz.
facebook sayfamız
facebook sayfamız
facebook sayfamız
facebook sayfamız